piatok, 19 september 2014 06:45

Interview s inštruktorom Milanom Adamkom

Napísal(a)  v kategórii Rozhovory

Prečítajte si interview s inštruktorom Milanom Adamkom.

CKFIT: Čomu sa v športovej oblasti venujete a ako dlho?

MA: Venujem sa hlavne komerčnému aerobicu a najviac týmto typom: Latino aerobik, Latino house, Dance aerobik, Hi-low aerobik, Step aerobik, Power step, Body styling.

CKFIT: Aké sú Vaše kvalifikácie?

MA: Licencia A IFAA, Dance diplom, Step diplom, Body styling diplom, Lektor školy aerobiku a tanca.

CKFIT: Kedy ste zistili, že šport je cesta, ktorou sa v živote chcete uberať? Ako to bolo vo Vašom prípade so športom v detstve?

MA: Od malička som sa venoval športu, hral som futbal. Po úraze v pätnástich rokoch som začal s tancom. Z tanca už nie je ďaleko k aerobiku. Chcel som sa venovať pohybu a najlepšie v doprovode hudby a to sa mi aj splnilo.

CKFIT: Čo Vás priviedlo k tancu?

MA: Chcel som tancovať, veľmi sa mi to páčilo a bavilo ma to, moja sestra tiež tancovala, takže mi v tom vedela pomôcť, bolo to v rodine.

CKFIT: Ak majú ľudia záujem zájsť na Vaše hodiny musia mať už nejaké tanečné základy alebo sa u Vás všetko naučia?

MA: Hodiny sú rozdelené na dve skupiny. Jedna je pre pokročilých, kde sa venujeme napríklad dance aerobiku, náročnejším choreografiám a krokom. Druhá je pre začiatočníkov, človek sa postupne naučí základne kroky a spájanie týchto krokov do určitých variácií, čo je vhodným prechodom z jednej skupiny do druhej.

CKFIT: Čo Vás na tomto type športu baví, čím Vás napĺňa? Pre koho je určený a prečo ho klientom odporúčate?

MA: Veľmi ma baví hudba a všetko s tým spojené. Mám rád prácu so skupinou, je to úplne iné ako ísť do posilňovne a odcvičiť si svoje. Ľudia sa v skupine viac odreagujú, sú nabití energiou. Je to pre ich zdravie – kardiovaskulárny systém.

CKFIT: V akých partiách sa pri Vašich hodinách najrýchlejšie spaľujú kilá?

MA: Nedá sa to takto presne povedať. Pri posilovacích hodinách sa za 60 minút precvičí celé telo – malé aj veľké svalové partie. Pri tanečných hodinách sa taktiež naštartuje spaľovanie a telo si samé rozhodne odkiaľ si vezme zásoby energie (tuku).

CKFIT: Čo považujete za veľké plus tohto druhu športu? Má aj nejaké zdravotné obmedzenia/mínusy?

MA: Za veľké plus považujem prácu so skupinou. Spoznávam veľa rôznych ľudí, ktorí tam taktiež hľadajú niečo pre seba.... Chcú sa odreagovať, zabaviť, zacvičiť si, urobiť niečo dobré pre seba:-) Obmedzenia sú pri ľuďoch, ktorí sú obézni,trpí ich pohybový systém (kĺby, svaly), majú cukrovku, kardiovaskulárne ochorenie a pod... Ak má niekto zdravotné problémy je potrebná konzultácia s lekárom a potom sa poradiť s inštruktorom. Potom sa dá nájsť ten správny smer ako sa posunúť ďalej.

CKFIT: Zúčastňujú sa Vašich hodín aj muži? Ak áno, tak vo väčšom či menšom počte?

MA: Áno zúčastňujú, ale je to rôzne. Na tanečné hodiny nám chodí jeden muž. Na posilovacie hodiny máme aj 20 mužov, pretože nie sú koordinačne náročné.

CKFIT: Vy osobne sa venujete súkromným/verejným hodinám alebo nejakým krúžkom? Ako často do týždňa a kde Vás ľudia môžu nájsť?

MA: Venujem sa aj skupinovým cvičeniam aj súkromným hodinám a som aj osobným trénerom v posilňovni. Vediem 6 – 7 hodín týždenne. Hodiny prebiehajú v BODY ENERGY CLUBE v Bratislave.

CKFIT: Aké je Vaše motto?

MA: V zdravom tele zdravý duch J

CKFIT: Aký máte názor na to, ako dnes ľudia pristupujú k svojmu telu a zdravému životnému štýlu?

MA: Podľa môjho názoru je to v dnešnej dobe oveľa lepšie ako v minulosti. Je to životným štýlom veľkej časti populácie, či už idú do posilovne alebo si von zabehať, hlavne že si nájdu čas sami pre seba. Je to oveľa ďalej ako kedysi.

CKFIT: Vedeli by ste dať ľudom nejakú radu do života?

MA: Hýbať sa je potrebné. Každého to raz dobehne. V neskoršom veku ľudí ich zdravotné problémy ťahajú cvičiť, pretože vedia, ze im to veľakrát   pomôže, či už psychicky, alebo im to pomôže oddialiť rôzne operácie a zdravotné problémy... Nikdy nie je neskoro.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      

 

 

 

 

 

 

O nás

CKFIT organizuje pobyty v spolupráci s top wellness hotelmi na Slovensku, ale aj s menšími, cenovo dostupnými penziónmi, ktoré disponujú wellness centrom (bazény, vírivky, sauny, masáže) a kongresovou miestnosťou pre pohodlné cvičenie 20 a viac osôb. Prvotriedna gastronómia a ubytovanie sú samozrejmosťou.

Kontakty

Záhradná 5407/2A, 901 01 Malacky

+421 917 611 700

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

DRILLMAXX s.r.o.

IČO: 47205911 DIČ: 2023824638
Právny status zapísaný v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I.,
Oddiel Sro, Vložka č. 90941/B.