×

Chyba

[sigplus] Kritická chyba: Priečinok obrázkov Instruktori2/Romana 1.jpg sa predpokladá ako relatívna cesta k základnému priečinku obrázkov špecifikovanom v administrátorskom rozhraní.

utorok, 27 január 2015 09:41

Interview s inštruktorkou Romanou Štipanitzovou

Napísal(a)  v kategórii Rozhovory

[sigplus] Kritická chyba: Priečinok obrázkov Instruktori2/Romana 1.jpg sa predpokladá ako relatívna cesta k základnému priečinku obrázkov špecifikovanom v administrátorskom rozhraní.

Prečítajte si interview s inštruktorkou Romanou Štipanitzovou.

CKFIT: Aké je vaše profesijné zameranie? Čomu všetkému sa venujete?

RŠ: Som pani učiteľka v Materskej škole :) . Vyštudovala som vychovávateľstvo pre školské kluby, učiteľstvo pre materské školy a tiež učiteľstvo pre primárne vzdelávanie. V súčasnosti sa chystám na doktorantské skúšky. Už osemnásty rok sa venujem ochotníckemu divadlu, hrávam v rôznych inscenáciách v Divadle na hambálku v Malackách. Tiež sa venujem rôznym pohybovým a športovým aktivitám.

CKFIT: Ako dlho sa venujete joge? Prečo ste sa rozhodli práve pre jogu?

RŠ: Powerjoga sa mi zapáčila nakoľko sa v nej spája silové cvičenie  pri ktorom si "zamakám" a relaxácia, ktorá ma uvoľní a zároveň nabije energiou. Po pár hodinách som vedela, že "toto je moje". Powerjoge sa venujem približne tri roky.

CKFIT: Ako inštruktorka Power jogy pôsobíte v Malackác v inkubátore, môžu vás ľudia vyhľadať aj na iných miestach alebo v iných mestách?

RŠ: Zatiaľ pôsobím len v inkubátore v Malackách.

CKFIT: Na vašich hodinách jogy ste skôr zohratá skupina ľudí, ktorí vaše hodiny navštevujú pravideľne, alebo stále pribúdajú noví členovia? Vládne u vás taká rodinná atmosféra, že sa už navzájom poznáte a navštevujete spoločne aj iné akcie zamerané na jogu alebo joga dovolenky?

RŠ: Hodín powejogy sa zúčastňujú zväčša stáli členovia, ale čoraz viacej k nám pribúdajú aj noví členovia, čo ma veľmi teší. Stále sa rozrastáme. Na hodinách vládne priateľská atmosféra a ak sa naskytne nejaká joga akcia, radi sa jej zúčastníme a dobre si zacvičíme.

CKFIT: Čo je podľa vás podstatou a cieľom cvičení, ktorým sa venujete? Pre koho sú určené? Aké sú ich pozitíva?

RŠ: Zastaviť sa v dnešnom rýchlom tempe žitia a začať zhlboka dýchať, popritom sa poriadne zapotiť a zrelaxovať telo i myseľ. Powerjoga je určená pre všetkých od 18 rokov, na svoje si príde každý typ človeeka. Pozitív powerjogy je veľmi veľa, no najdôležitejšie sú: natiahnutie, spevnenie a vytvarovaie svlastva celého tela,  správne držanie tela a uvoľnenie mysle a odbúravanie stresu.

CKFIT: Venuje sa podľa vás  v súčasnosti viac ľudí joge ako v minulosti? Je to ovplyvnené aj zmenou životného štýlu u ľudí?

RŠ: Myslím si, že áno, viac ľudí má záujem o jógu a veľa ľudí si uvedomuje, že pohyb k životu patrí, čo je veľmi dobrý prístup a teším sa z toho. Ak sa stane joga súčasťou ich životného štýlu sú na dobrej ceste :)

CKFIT: Aké je vaše motto?

RŠ: o sa má stať sa stane a čo má prísť príde."

      " Všetko čo sa deje, sa deje z určitého dôvodu."

        A hlavne olatí karmický zákon :)

CKFIT: Aké rady by ste dali ľuďom do života?

RŠ: Spomaliť!

      "Vážte si svoje zdravie, pretože to je to najdôležitejšie, čo máte."

      "Žite pre každú chvíľku a buďte vďační za každú maličkosť."

      "Umievajte sa na ľudí." :)

 


 

 

{gallery}Instruktori2/Romana 1.jpg{/gallery} {gallery}Instruktori2/Romana 2.jpg{/gallery} {gallery}Instruktori2/Romana 3.jpg{/gallery} {gallery}Instruktori2/Romana 4.jpg{/gallery} {gallery}Instruktori2/Romana 5.jpg{/gallery} {gallery}Instruktori2/Romana 6.jpg{/gallery}

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      

 

 

 

 

 

 

O nás

CKFIT organizuje pobyty v spolupráci s top wellness hotelmi na Slovensku, ale aj s menšími, cenovo dostupnými penziónmi, ktoré disponujú wellness centrom (bazény, vírivky, sauny, masáže) a kongresovou miestnosťou pre pohodlné cvičenie 20 a viac osôb. Prvotriedna gastronómia a ubytovanie sú samozrejmosťou.

Kontakty

Záhradná 5407/2A, 901 01 Malacky

+421 917 611 700

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

DRILLMAXX s.r.o.

IČO: 47205911 DIČ: 2023824638
Právny status zapísaný v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I.,
Oddiel Sro, Vložka č. 90941/B.