piatok, 30 január 2015 09:24

Interview s inštruktorkou Drahomírou Lörincziovou

Napísal(a)  v kategórii Rozhovory

Prečítajte si interview s inštruktorkou Drahomírou Lörincziovou.

CKFIT: Aké je vaše profesijné zameranie? Kde všade pôsobíte a aké máte kvalifikácie?

DL: FTVŠ v Bratislave som ukončila diplomovou a neskôr aj dizertačnou prácou, ktorých téma sa dotýkala aeróbnych cvičení. Už počas škol som sa "stretávala" a "spriatelila" s dance aerobikom, bodyworkom, spinningom, step aerobikom, aqua aerobikom, overballom. Neskôr to bol dinamický kick - boxm ale aj pilates, či power joga. Zaujal ma aj ropics - cvičenie so švihadlami. Momentálne pracujem v Bratislave na EU ako odborný asistent v Centre TV a športu. Súťažne pripravujem študentky na medzinárodné súťaže v športovom aerobiku, step aerobiku, a cheerleaders. Paralnene sa venujem aj cvičeniu na trampolínkach - jumpingu v Malackách. Mám rada zimné aj letné športy. Rada snowboardujem a v lete splavujem rieky, venujem sa kaňoningu a raftingu. Tak ako každý zdravý človek, mám rada rozmanitý pohyb, vítané sú u mňa aj veselé a kolektívne športy :)

CKFIT: Je náročné skĺbiť rodinu, keďže máte doma piatich chlapov (manžel a synovia) a prácu plus tréningy ako inštruktorka? Čo je pre vás relaxom?

DL: Ideálne je keď je práca a rodina relaxom. Potom sa zabávate celý deň :). Keď boli deti malé, snažila som sa ich brávať všade so sebou. Aj na cvičenie. Dnes je to opačne. Snažím sa prispôsobiť ich zájmom a veľmi rada chodím na ich futbalové zápasy. My slovenské ženy sme obdivuhodné, čo všetko naraz dokážeme, sme čarodejníčky :)

CKFIT: Kedy vás šport oslovil natoľko, že ste si povedali, chcem sa mu venovať aj po profesionálnej stránke? Iklinovali ste už od malička k športom? Alebo čo impulzom?

DL: Ešte počas strednej školy som sa zúčastňovala organizovanej turistiky. Po niekoľkých športových úspechoch som sa prihlásila na FTVŠ, kde mali zaujali všetky možné športy. Vtedy sa začalo cvičiť pri hudbe, toto cvičenie sa nazývalo rytmická gymnastika, neskôr ako aerobik. Keď začnete mať v niečom úspechy, sprevádzajú vás víťazstvá, odhodlanie vás posunie k systematickým tréningom. Keď vás niečo začne tešiť, robíte to s väčšou chuťou, začnete to robiť rekreačne a neskôr profesionálne. Každého niečo baví, treba skúsiť aj nové veci, a potom keď to človeka "chytí", zistí, čo vlastne chce robiť a to je pre človeka najlepšie. Je to pre neho potom aj aktívny odpočinok. 

CKFIT: Ako by ste popísali podstatu a cieľ cvičení, ktorým sa venujete? Pre koho sú určené? Sú tu nejaké obmedzenia, kto by sa im venovať nemal? Aké sú ich najväčšie pozitíva?

DL: Mojou podstatou športovania je resetovanie celého človeka. Hlavne sa zbaví starostí (niektoré sa ah vyriešia na cvičení) a telo sa odkloní od jednostrannej činnosti. Jumping je cvičenie, pri ktorom sa vo zvýšenej miere posilňuje kardio - vaskulárny (srdcovo - cievny) systém, dýchací kostrový a celkový svalový systém. Špeciálne je zameraný na hlboké stabilizátory, ktoré nám zabezpečuje vzpriamenú chrbticu a správne držanie tela. Tak ako každé cvičenie posilňuje imunitný systém organizmu. Odplavuje toxíny z tela, podporuje relaxáciu a spánok. Zlepšuje lymfatický systém. Do činnosti sa dostáva každý sval, tkanivo a bunka v tele. Podstatou jumpingu sú jednoduché skoky, výskoky, dupanie, kombinované rýchle a pomalé poskoky, dynamické šprinty, silové prvky a balančné cvičenia na malej trampolínke a to nielen v stoji, ale aj kľaku, sede aj v ľahu. Tento druh cvičenia je zvlášť vhodný tak pre deti ako pre dospelých, ktorí majú problémy s kolenami, kĺbmi, chrbticou či nadváhou. Obzvlášť je odporúčaný pri osteoporóze. Kosti a svaly získavajú oru cvičení na trampolínkach pevnosť.

CKFIT: Aké je vaše motto?

DL: Keď sme unavení, odpočiňme si. Keď sme hladní, najedzme sa. Posúchajme svoje telo. A telo nie je len fyzická schránka, je to človek plný emócií, takže si zaslúži plnohodnotný a pestrý život.

CKFIT: Keď k vám prichádajú ľudia so záujmom o vaše cvičenia, tak ide o to, že chcú zmeniť svoj životný štýl alebo schudnúť v určitých partiách? Čo je pre nich podľa vás podnetom?

DL:
Stretla som sa s pestrou škálou cvičeniek, ktoré mali rozdielne podnety a nároky na seba aj na cvičenie. Pri tvorbe dizertačnej práce ma prekvapil fakt, že väčšina cvičenie sa zúčastňuje športových aktvít nielen kvôli optimalizácii telesnej hmotnosti a vyformovaniu postavym ake hlavne kvôli odreagovaniu sa a dobrému pocitu po cvičení. 
 

CKFIT: Kde vás ľudia môžu vyhľadať, v akých priestoroch/mestách?

DL: S ľudmi sa rada stretnem či už na ulici, č doma :). V Bratislave v práci alebo v Malackách na sídlisku uh v ŠOP - e (šport, oddych, pohoda) väčšinou, keď nie som odcestovaná, tak v pondelok a stredu od 18 -20 a v sobotu od 10 -11.

CKFIT: Čo by ste ľuďom poradili do života?

DL: Niekedy cesta je cieľ. Pokúsme sa príjemniť si ju. Kamkoľvek ideme choďme celým srdcom.


 

 

 


 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      

 

 

 

 

 

 

O nás

CKFIT organizuje pobyty v spolupráci s top wellness hotelmi na Slovensku, ale aj s menšími, cenovo dostupnými penziónmi, ktoré disponujú wellness centrom (bazény, vírivky, sauny, masáže) a kongresovou miestnosťou pre pohodlné cvičenie 20 a viac osôb. Prvotriedna gastronómia a ubytovanie sú samozrejmosťou.

Kontakty

Záhradná 5407/2A, 901 01 Malacky

+421 917 611 700

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

DRILLMAXX s.r.o.

IČO: 47205911 DIČ: 2023824638
Právny status zapísaný v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I.,
Oddiel Sro, Vložka č. 90941/B.