streda, 16 september 2015 16:41

Interview s Barborou Šišulákovou

Napísal(a)  v kategórii Rozhovory

Barbora Šišuláková sa stala majsterkou Slovenska v naturálnej kulturistike v kategórií bikini fitness do 170 cm. Prečítajte si interview s energickou Barborou.

Barbora Šišuláková má 21 rokov a pracuje ako osobná trénerka v Malackách. Súťaží v kategórií bikini fitness za klub ŠHM Fitnesscentrum Malacky a jej trénerom je Daniel Nemec.

Športové úspechy :
2014:
2. miesto Danox Natural Cup Choceň
2.miesto Grand Prix Komárno
3.miesto Majstrovstvá Európy
2015:
4.miesto Miss Natural Bikini
1.miesto Majstrovstvá Slovenska
2.miesto Medzinárodné majstrovstvá Českej republiky

Ako dlho sa venujete športovým aktivitám, posilňovaniu a naturálnej kulturistike?

Nikdy som nebola športový typ, ku cvičeniu ma priviedol môj priateľ cca pred dva a pol rokmi. Najskôr som začala s kardiom a postupom času som pochopila, že vysnívanú postavu nedocielim len hodinami strávenými na páse a tak som začala posilňovať. O súťažení v kategórií bikini fitness som uvažovala už dávno, no súťažnú premiéru som absolvovala až v októbri 2014.. 

V tomto roku ste sa stali majsterkou Slovenska v naturálnej kulturistike v kategórii bikini fitnes do 170 cm. Aká bola vaša cesta k tomuto titulu?

Príprava na tohtoročné jarné súťaže sa veľmi nemenila od tej minulej. Stravu si držím nonstop po celý rok, v objemovom období si sem-tam doprajem aj nejaké dobroty. Prísnu diétu začínam vždy tak 2-3 mesiace pred prvou súťažou ( podľa formy). Tréningy v mimosúťažnom a súťažnom období sa nejako výrazne nemenia keďže som skôr ten typ postavy, ktorý nezadržiava vodu ani prebytočný tuk. Snažím sa stále trénovať s vyššími váhami a menším počtom opakovaní. V príprave sa až tak veľmi „netrápim", najhorší je posledný týždeň pred súťažou, ale tam ma zasa vždy nakopne predstava stáť na pódiu.

Považujete to sa svoj najväčší súťažný úspech? Aké pocity pretrvávajú z víťazstva?

Veľmi sa teším z úspechu na majstrovstvách Slovenska, bolo skvelé zažiť celú tú atmosféru víťazstva, ale určite plánujem zdolávať ďalšie ciele.

Čo všetko musí pretekár podstúpiť, ak chce vystúpiť na súťažné pódium v dlhodobej a predsúťažnej príprave?

V prvom rade si treba stanoviť cieľ a ísť si za ním. Strava aj tréning musia byť na 100% .

Je naturálna kulturistika a fitnes podľa vás populárna v Malackách a na Záhorí? Aké vekové skupiny sa najviac aktivizujú?

Určite áno, fitness a kulturistika si získava čoraz viac a viac priaznivcov. Za náš klub v naturálnej kulturistike súťaží niekoľko skvelých športovcov, nie je to len o tom vyzerať dobre, ale sa aj tak naozaj cítiť. Záhorie „prekypuje" ľuďmi , ktorí milujú pohyb a myslím, že vek vôbec v tomto prípade nie je prekážka. Dnes už športuje každý či je to dieťa alebo starší človek.

Aké máte ciele a túžby v športe či iných osobných aktivitách?

Určite by som sa chcela posunúť ďalej, preto si dávam teraz dlhšiu pauzu od súťaženia, snažím sa nabrať svalovú hmotu a uvažujem o prestupe do IFBB. Rada by som na rok dokončila školu, venovala sa trénovaniu klientov a ďalej sa vzdelávala a zlepšovala v tomto smere.

Prečo ste si vybrali takýto životný štýl a čo odporúčate?

Na začiatku to nebola voľba ale skôr nutnosť, keďže som mala zdravotné problémy a potrebovala som sa dať dokopy. Neskôr to už šlo samo a začalo ma to viac a viac baviť. A moja rada na záver? Nerobte nič nasilu, ak vás baví beh tak behajte, ak tancovanie tak tancujte. Dôležité je mať z toho čo robíte radosť a dať do toho 100%, len vtedy sa dostavia výsledky.

11999980 10204062936814308 2002263611 n11995541 10204062936654304 94553299 n

O nás

CKFIT organizuje pobyty v spolupráci s top wellness hotelmi na Slovensku, ale aj s menšími, cenovo dostupnými penziónmi, ktoré disponujú wellness centrom (bazény, vírivky, sauny, masáže) a kongresovou miestnosťou pre pohodlné cvičenie 20 a viac osôb. Prvotriedna gastronómia a ubytovanie sú samozrejmosťou.

Kontakty

Záhradná 5407/2A, 901 01 Malacky

+421 917 611 700

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

DRILLMAXX s.r.o.

IČO: 47205911 DIČ: 2023824638
Právny status zapísaný v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I.,
Oddiel Sro, Vložka č. 90941/B.