pondelok, 11 august 2014 11:10

POZOR NA POLOTOVARY

Napísal(a)  v kategórii Jedálniček

Každý z nás má v oblasti výživy a športu veľa otázok, odpoveď na jednu z nich si môžete prečítať tu.

OTÁZKA: Často sa stretávam s doporučením, že v rámci zdravej stravy je dobré obmedziť konzumáciu tzv. "upravovaných" či "spracovaných" potravín. Čo tým má autor vlastne na mysli?

ODPOVEĎ: Väčšina trvanlivých potravín má takú dlhú životnosť, pretože boli určitým spôsobom spracované. Ide predovšetkým o sušienky, pečivo, cestoviny. V rámci dodržiavania zásad zdravej výživy by bolo samozrejme vhodné konzumovať čo najviac potravín v ich prirodzenom stave.
Čo sa týka spôsobu spracovania, ide hlavne o konzervovanie,mrazenie, dehydratáciu, mletie či varenie. Je dobré si uvedomiť, že úpravu produktu, ktorú uskutočníte doma, nie je potrebné považovať za porovnateľnú. Zväčša si doma upravená strava zachová väčšiu výživovú hodnotu, než tá, ktorá bola upravená v potravinárskej továni.

Evidentne teda nie je nad domácu strvu. Snažte sa kupovať čersté ingrediencie a variť si doma. Zvládete to i bez konzervantov, aditív a ďalších nie zrovna vhodných látok, ktorým sa pri kupovaní polotovarov a spracovaných potravinárskych produkotov obvykle nevyhnete.

Čo sa týka pečiva, kupujte celozrnné výrobky a vyhýbajte sa bielej múke.

Zdroj: FITNESS 6/2010

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

             

 

O nás

CKFIT organizuje pobyty v spolupráci s top wellness hotelmi na Slovensku, ale aj s menšími, cenovo dostupnými penziónmi, ktoré disponujú wellness centrom (bazény, vírivky, sauny, masáže) a kongresovou miestnosťou pre pohodlné cvičenie 20 a viac osôb. Prvotriedna gastronómia a ubytovanie sú samozrejmosťou.

Kontakty

Záhradná 5407/2A, 901 01 Malacky

+421 917 611 700

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

DRILLMAXX s.r.o.

IČO: 47205911 DIČ: 2023824638
Právny status zapísaný v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I.,
Oddiel Sro, Vložka č. 90941/B.