utorok, 17 marec 2015 07:56

7 PORAVÍN, KTORÉ BY STE MALI JESŤ

Napísal(a)  v kategórii Jedálniček

S príchodom jari prichádzajú často aj nové začiatky. Práve v tomto období je najlpší čas na to, aby ste do svojho jedálnička zaradili nejaké nové potraviny. Vďaka týmto potravinám potešíte nielen svoje chuťové bunky ale taktiež posilníte svoje zdravie.

KRÁLIČIE MÄSO - najlepší zdroj bielkovín

Mäso z králika v bio kvalite obsahuje zhruba rovnaké množsvo bielkovínako kuracie prsia, má ale vyšší podiel vitamínu B12, ktorý je nevyhnutný pre správnu funkciu metabolizmu. Neobsahuje nasýtené tuky, antibiotiká ani hormóny. Ak už máte plné zuby kuracích prsíčok na rôzne spôsoby, určite vyskúšajte mäso z králika, ktoré je veľmi jemné, krehké a chutné. Králika môžete piecť celého alebo pripraviť podobne ako keď spracovávate kura do mäsových zmesí, polievok a pod.

BABY KAPUSTA - najlepší spôsob ako dochutiť šalát

Podobne ako jej klasická verzia, tak aj baby kapusa je bohatá na vitamín C, kosti posilňujúci vitamín K a vitamín A, ktorý prospieva imunitnému systému. Je univerzálnejšia, čo sa týka využitia, nie je tak horká a nemusíte ju pracne krájať. Môžete ju konzumovať aj surovú. Baby kapusta si teraz získava rovnakú popularitu ako pred pár rokmi rukola. Môžete jz použiť surovú do šalátov, dusenú do najrôznejších pokrmov s mäsom či bez, hodí sa do miešaných vajíčok, sendvičov, dokonca i do koktejlov. Jej využitie je širšie než by ste si mysleli. Baby kapusta môže mať aj viac odrôd, niektoré majú typicky tmavozelené listy, iné sú zafarbené do červena. Jednotlivé varianty sa líšia aj chuťovo.

ČIERNA ŠOŠOVICA BELUGA - najlepší rastlinný zdroj bielkovín

Svoj názov získala po kaviáre z veľrýb, ktorému je podobná. Táto šošovica predstavuje skutočnú výživnú bombu, ponúka hodnotné bielkoviny, potrebnú vlákninu, vitamíny, minerály a dokonca aj dôležité antioxidanty, ktoré poznáte z lesného ovocia. Nemá tak zemitú chuť ako ostatné druhy šošovice, dokonca sa dá povedať, že je rovnako dobrá ako dobre vyzerá. Jej ďalšou výhidou je krátka doba tepelnej úpravy, uvaríte ju za 20 minút. Vzhľadom k neustále rastúcim cenám potravín je šošovica chutnou a pritom lacnou alternatívou. Hodí sa do šalátov, dusených pokrmov a polievok, pridávať ju môžete aj do mexických jedál. na rozdieľ od fazúľ, nie je potrebné čiernu šošovicu dopredu namáčať.

O nás

CKFIT organizuje pobyty v spolupráci s top wellness hotelmi na Slovensku, ale aj s menšími, cenovo dostupnými penziónmi, ktoré disponujú wellness centrom (bazény, vírivky, sauny, masáže) a kongresovou miestnosťou pre pohodlné cvičenie 20 a viac osôb. Prvotriedna gastronómia a ubytovanie sú samozrejmosťou.

Kontakty

Záhradná 5407/2A, 901 01 Malacky

+421 917 611 700

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

DRILLMAXX s.r.o.

IČO: 47205911 DIČ: 2023824638
Právny status zapísaný v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I.,
Oddiel Sro, Vložka č. 90941/B.