sobota, 25 apríl 2015 08:59

Čo robiť cez víkend

Napísal(a)  v kategórii DrillMaxx a tak

Čo robiť cez víkend? Došli vám všetky nápady a zdá sa, že všetko opakujete? Prečítajte si zopár rád, čo robiť v sobotu, alebo nedeľu. V podstate sa tieto veci dajú robiť každý deň v týždni. 

1. Choďte von s kamarátmi

Hlavne ak žijete v meste. Choďte von do mesta, do prírody. Zoberte so sebou zopár kamarátov. V skupine je väčšia sranda. Nájdite si na facebooku udalosť, ktorá sa má odohrať v daný deň, alebo víkend a choďte sa na ňu pozrieť, zúčastniť. Možno niekoho stretnete. ZOO je vždy zaručený nápad.

 

von-s-kamaratmi

2. Športujte
Skúste zobrať loptu a ísť von na ihrisko. Basketbal, volejbal, futbal. Športovať sa dá na lúke aj v posilovni.

sportujte

3. Choďte na výlet
Už ste boli na miestnom hrade alebo zámku? A čo múzeum, alebo galéria? Zoberte autobus, alebo choďte vlakom (nie autom), bude väčšia zábava. Návšteva miestneho shopping centra sa nepočíta za výlet.

na-vylet

4. Charita
Boli ste niekedy v miestnom útulku vyvenčiť hafanov? Alebo čo tak Sloboda zvierat? Alebo choďte navštíviť miestny domov dochodcov, alebo deti z detského domova a spýtajte sa, či nepotrebujú s niečim pomôcť.

charita

5. Navštívte miestny kostol alebo meditačné centrum a nalaďte sa na duchovnú cestu.
Vždy ste chceli meditovať, alebo len tak sa zhovárať o spirituálnych veciach? Máte šancu to spraviť tento víkend. Na interenete nájdete veľa kultúrnych a spirituálnych centier, kde len tak prídete.

kostol

6. Bicyklujte v parku
Určite máte bicykel. A keď nie vy, tak susedia majú. Skúste ísť von na bicykli a preskúmajte najbližšiu dedinu, alebo park, prípadne lesopark. Zoberte si so sebou parntera, kamaráta, košíček a piknik máte ako z knihy

bicykel

7. Do kina, alebo domáca priemietačka?
Čo tak si pozrieť Matrix celú trilógiu, alebo Indiana Jonesa, Hviezdne vojny, Harryho Pottera? Viete, čo dávate v miestnom kine? A nemusí to byť hollywoodsky trhák. Povedzte si číslo od 1-10 a pozrite sa na ponuku v kine. Zhora odpočítajte film na ktorý pôjdete.

kino

8. Vytvorte umelecké dielo
Vedeli ste, že viete písať, maľovať, skladať básne a aj fotografovať? Stačí spraviť 1000 pokusov a budete dobrí. Ale skúste začať pri prvom. Zoberte si váš foťák (môže byť aj starý na filmy) a choďte von do mesta, alebo prírody. Zamýšľajte sa nad tým, čo fotografujete. Dajte tomu dušu. Rovnako je to aj s písaním. Po 1000 strane budete písať inak ako na začiatku. Ale skúste začať práve túto sobotu alebo nedeľu.

napiste-nieco

9. Zahrajte si dlhú stolovú hru
Monopoly, Scrable, kartové hry. Kedy ste naposledy nabili susedov alebo kamarátov v tejto hre? Hru Aktivity odporúčame až vo večerných hodinách pri pohári vína. Bude show.

zahrajte-si-dlhu-hru

10. Jarné, letné upratovanie?
Máte prach v celom byte, práčka už nepozná svoje otáčky? Vonku vám tráva zarástla nad kolená? Je čas dať si rukavice a poriadne to všetko poupratovať. Koste trávu a tri hodiny sú pekne za nami.

upratujte

11. Čitajte knihu
Len tak ležať s kakaom, čajom a čítať knihu. Určite máte zoznam kníh, ktoré by ste chceli prečítať. Klasiku, fantasy, krimi? Doma nie je kniha? Neveríme. Keď nemáte vôbec šajnu, navštívte čitateľstký portál s knižnými recenziami a vyberte si pred tým, ako si ju kúpite. Citaj.to je ten najväčší a určite vám poradí.

citajte

12. Preinternetujte sa do bezvedomia
Prečítajte všetky lokálne noviny, online správy, spravodajstvo, komentáre. Nasajte tú negatívnu energiu špinavej politiky a urobte si z toho vlastný názor. Prečítajte si výroky miestnych politikov, mestkého zastupiteľstva. Viete koho ste volili?

prestudujte-regionalne-spravy

13. Wellnesujte doma alebo v miestnom wellness centre
Horúca vaňa na 2 hodiny, sviečky, olej, pena, hudba. Potom manikúra, pedikúra, krémovať celé telo. Hmmm. Celý deň vlastný wellness. Priceless.

wellness

14. Upečte váš prvý alebo stý koláč
Neviete piecť? Ani my. A predsa sme niečo skúsili. Recepty na internete sú všade. Určite máte doma aj farebnú kuchárku. Tak prečo v nej nezalistovať a niečo neupiecť? Nie je to také ťažké? A keď vám to prihorí, alebo to nebude podľa chuti, aspoň máte dôvod to spraviť znovu.

upecte-nieco

15. Počúvajte kvalitnú hudbu
Skúste si pustiť vašu obľúbenú skupinu, alebo žáner. Nezapínajte komerčné rádio. Skúste sa ponoriť do kvalitnej hudby. Dobré reproduktory a slúchadlá váš zážitok iba umocnia. Spotify má prvých 30 dní zdarma.

pocuvajte-hudbu2

16. Zoberte vášho miláčika do prírody. Nie na 10 minút. Ale na celý deň. Zahrajte sa s ním a budete šťastní
Poznáme to, rutínne venčenie psa. Kedy ste s ním naposledy behali v parku, hádzali mu loptu, alebo frisbee? Skúste to. Obaja budete mať neskutočne veľa energie.

hrajte-sa-so-psom2


Nenašli ste žiaden nápad? Máte svoj? Tak super. Dajte nám vedieť. Nenašli ste žiaden nápad a napriek tomu, neviete, čo robiť a zožiera vás neskutočná nuda? Konzultujte s vašim lekárom prvé príznaky depresie.

CKFIT 04/2015

O nás

CKFIT organizuje pobyty v spolupráci s top wellness hotelmi na Slovensku, ale aj s menšími, cenovo dostupnými penziónmi, ktoré disponujú wellness centrom (bazény, vírivky, sauny, masáže) a kongresovou miestnosťou pre pohodlné cvičenie 20 a viac osôb. Prvotriedna gastronómia a ubytovanie sú samozrejmosťou.

Kontakty

Záhradná 5407/2A, 901 01 Malacky

+421 917 611 700

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

DRILLMAXX s.r.o.

IČO: 47205911 DIČ: 2023824638
Právny status zapísaný v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I.,
Oddiel Sro, Vložka č. 90941/B.