Vyhledat
  • Spaľovňa TUKOV

Powerjoga? Tak ja to skúsim!

Pohyb, rýchlosť, silu, výbušnosť mám geneticky dané od môjho tatina, za čo veľmi pekne ďakujem.

#JOGAmalacky

Od malička som sa venovala pohybu a športu. Začalo to tanečnou, skupinovými športami a na základnej škole a ľahkou atletikou, ktorú som milovala. Nástup na strednú školu a moje tiež milované divadlo boli časovo náročné a tak som sa tréningov ľahkej atletiky vzdala. Na gympli som sa jej venovala rekreačne a reprezentovala školu v skupinových hrách. Nástup na Univerzitu a ešte menej času na športy...


,,Koľko hodín týždenne trávite aktívne pohybom a športom? "Spýtala sa naša profesorka telesnej výchovy na vysokej škole! Moja odpoveď vtedy: ,,Preboha, možno tak 1 hodinu dokopy" Najmä štúdium na VŠ a moje divadlo mi zaberali veľa času a ja som si uvedomila nedostatok aktívneho pohybu v mojom živote! Teoreticky som bola však s pohybom prepojená a to prostredníctvom všetkých mojich záverečných vysokoškolských prác. Bakalárska, diplomová i rigoróza, kde som riešila a skúmala problematika pohybových a športových aktivít. No teória mi nestačila a dostala som chuť zmeniť to!!!


Na jar 2012 som objavila #powerjogu. Prišla ku mne ako blesk z jasného neba! ,,Úžasné ako sa dokážem spotiť pri takých pomalých pohyboch, zamakať si a dobiť sa energiou navzájom!"


"Po prvej hodine som vedela, že TOTO JE ONO!"

Po dvoch rokoch cvičenia, v roku 2014 som si spravila inštruktorský kurz Powerjogy v Piešťanoch v Powerjoga akadémii. Svoje hodiny #powerjogy si od toho roku vediem ako certifikovaná inštruktorka a zbožňujem to! Nedávno sme s mojimi powerjogínmi oslávili dva roky nášho spoločného jogovania a mojej inštruktorskej praxe. Powerjogou to úžasné šialenstvo pohybu a športu len začalo.


Absolvovala som v Akadémii taktiež kurzy Gravid jogy v roku 2014 a viedla som hodiny Jogy pre deti. Ďalej som absolvovala kurz #Portdebras v roku 2014 ktoré predcvičujem spolu s powerjogou na rôznych fit pobytoch, športových akciách a workshopoch.


Keď robíte čo milujete, tak žijete svoj sen... A čo bolo ďalej ... ?

Prečítate si v ďalšom článku, Vaša Romi